Võimalused investeerimisel kinnisvarasse

Kinnisvarainvesteering on stabiilne viis raha investeerimiseks ja tootluse teenimiseks. Kinnisvaras saab investeeringu pealt raha teenida peamiselt kahel erineval viisil – kapitalikasvult ja üüritulult.

Esimesel juhul teenib investor kinnisvara hinna kasvades, ehk tulevikus kallimalt müües. Selline investeering sobib eelkõige pikaajalise strateegiana ja sõltub suuresti sisenemistasemest (osta tasub, kui turg on põhjas). Siia kategooriasse kuuluvad ka renoveerimisprojektid, mille korral kinnisvara väärtus kasvab tehtud parenduste arvelt. Soovitame kapitalikasvu investeeringuid kogenud investoritele, kes tunnevad kinnisvaraturgu ja omavad „pikaajalist“ raha.

Teine investeeringutüüp kinnisvaras on korteri ostmine väljaüürimise eesmärgil, ehk rahavoo teenimiseks. Üürituru investeeringute väljavaated on positiivsed tõusvate üürihindade valguses, samal ajal kui nõudlus üürikorterite järele Tallinnas ületab pakkumise. Samuti on Eesti kinnisvaraturul üüritud vs omatud korterite suhe veel tunduvalt madalam võrreldes lääneriikidega.

Lühiajaline üürimine on samuti populaarsust kogumas, kuna päevade kaupa väljaüürides on võimalik teenida kõrgemat tootlust. Kõige populaarsemad platvormid lühiajaliseks üürimiseks on booking.com ja airbnb.com. Lühiajaliseks üürimiseks on sobiv asukoht ülioluline kõrgema sissetuleku saavutamiseks.

Vaatame siinkohal kolme tüüpilist üürikorteri investeeringut Tallinnas, mis peaksid sobima hästi eraisikust investorile:

Väikene korter

12-16 m2, hea asukoht, hind alla 30 000 €. Tavaline üüritulu 200-220 €/kuus.

 

Kõrgeim tootlus 9-10%. Väike esialgne investeering.
Suur sihtrühm üürnike näol. Enamus ostjaid on investorid.

Ühetoaline korter

28-33 m2, asukoht enamasti magalapiirkondades, hinnavahemik 51 000 – 55 000 €. Tavaline üüritulu 280-320 €/kuus.

Hea tootlus 6,6-7%. Kõrge likviidsus kinnisvaraturul. Suurim nõudlus üüriturul.
Raske leida heas seisukorras korterit.

Kahetoaline korter

45-55 m2, asukoht enamasti magalapiirkondades, Hinnavahemik 65 000 – 73 000 €. Tavaline üüritulu 370-400 €/kuus.

Hea tootlus 6,5-7%. Hea nõudlus üüriturul.
Madalam tootlus ja nõudlus kui ühetoalistel korteritel.

Pakume laia valikut teenuseid investoritele alates objektide otsimisest kuni üürikorteri halduseni. Võtke meiega ühendust, et leida parim investeering Sulle!