Miks investeerida?

Oled Sa kunagi mõelnud kuidas rikkad inimesed on oma vara kogunud ja seejärel seda kasvatanud? Unistad Sa varajasest pensiopõlvest (või üldse võimalusest pensionile jääda)? Kas arvad et peaks investeerimisega tegelema, aga ei tea kust alustada?
Kui vastasid mõnele nendest küsimustest „Jah“, siis oled õiges kohas!
Peame siiski rõhutama, et investeerimine ei ole kiirelt rikkaks skeem. Isiklike finantsasjade kontrolli alla võtmine nõuab tööd ja õppimiskõver võtab aega, et silmnähtavate tulemusteni jõuda. Siiski tasuvad tulemused tehtud pingutuste eest.

Miks investeerida kinnisvarasse?

Kinnisvara on varaklass, mida on lihtne mõista ja mis oma riski-tulu suhtega rikastab investori portfelli. Eraldiseisvalt pakub kinnisvara konkurentsivõimelist riskiga korrigeeritud tootlust ja võimalust luua atraktiivne püsiva sissetuleku allikas. Samuti sobib kinnisvara portfelli, alandades selle volatiilsust läbi mitmekesisema varade struktuuri. Kuigi madal likviidsus võib olla mõne investori jaoks murekoht, on võimalusi kinnisvara oma portfelli lisada ka likviidsemal moel.

Loe lähemalt

Võimalused investeerimisel kinnisvarasse

Kinnisvarasse investeerides on kaks võimalust teenida raha – kapitalikasvult ja üürituluna.
Esimesel juhul teenib investor kinnisvara hinna kasvades, ehk tulevikus kallimalt müües. Siia kategooriasse kuuluvad ka renooveerimisprojektid, kus kinnisvara väärtus kasvab tehtavate parenduste arvelt.
Teine investeeringutüüp kinnisvaras on korteri ostmine väljaüürimise eesmärgil, ehk rahavoo genereerimiseks.
Vaatame siinkohal kolme tüüpilist üürikorteri investeeringut Tallinnas, mis peaksid sobima hästi eraisikust investorile:

Väikene korter

12-16 m2, hea asukoht, hind alla 30 000 €. Tavaline üüritulu 200-220 €/kuus.

 

Kõrgeim tootlus 9-10%. Väike esialgne investeering.
Suur sihtrühm üürnike näol. Enamus ostjaid on investorid.

Ühetoaline korter

28-33 m2, asukoht enamasti magalapiirkondades, hinnavahemik 51 000 – 55 000 €. Tavaline üüritulu 280-320 €/kuus.

Hea tootlus 6,6-7%. Kõrge likviidsus kinnisvaraturul. Suurim nõudlus üüriturul.
Raske leida heas seisukorras korterit.

Kahetoaline korter

45-55 m2, asukoht enamasti magalapiirkondades, Hinnavahemik 65 000 – 73 000 €. Tavaline üüritulu 370-400 €/kuus.

Hea tootlus 6,5-7%. Hea nõudlus üüriturul.
Madalam tootlus ja nõudlus kui ühetoalistel korteritel.

Teenused investoritele

Plaanite esimest investeeringut või mõtlete portfelli laiendamisele? Investeerime samuti kinnisvarasse ning oleme valmis oma kogemusi jagama, tegemaks tarku otsuseid ja saavutamaks paremat tootlust. Pakume laia teenustespektrit erinevate vajadustega investoritele:

 • Konsulteerimine
 • Objektide leidmine ja soetamine
 • Haldusteenus
 • Tootluse tõstmine olemasoleval kinnisvaral
 • Kinnisvaraportfelli optimeerimine tootluse tõstmiseks

Loe lähemalt

Küsimusi? Võta meiega ühendust!


  Artiklid

  Siia lisame artikleid investoritele, kuidas teha investeerimist kinnisvarasse lihtsamaks kiiremaks ja tootlikumaks. Usume, et jagades parimaid praktikaid, suudame pakkuda oma klientidele lisandväärtust.

  Investor, Sõle 18

  Case study of experienced investor, who was looking to add additional apartment for rental purpose. His concern was to acquire property, which could deliver more than 10% ROI. During consultation we...

  Continue reading

  Private investor, Vana Kuuli

  Case study of private investor who was looking to buy additional apartment for rental purposes. His concern was to acquire property, which could be used in future for his children as living place. We...

  Continue reading

  Private investor from Sankt-Peterburg, Kotka 1

  Case study of private investor from Sankt-Peterburg who was looking for options to invest money in rental apartment in Estonia to save her investment and get additional income to...

  Continue reading